Globusy dla dzieci

Globusy dla dzieci

Globusy dla dzieci

Dla dzieci i nastolatków w wieku szkolnym, które rozwijają się w różnych kierunkach naukowych, między innymi: przyrodzie, geografii, historii, potrzeba wiele pomocy naukowych. Jedną z bardziej przydatnych, bo rozwijających w wielu dziedzinach jest globus. Dla maluszków może mieć on formę interaktywnej zabawki, dla starszych dzieci sprawdzi się model przekazujący pełną i rzetelną wiedzę. Jakie modele globusów można znaleźć obecnie na rynku? O tym poniżej.

Globusy dla dzieci – rodzaje

Wybierając globus dla dziecka (np. z tantis) warto poznać różne rodzaje takich narzędzi do nauki. Dzięki temu będzie można wybrać ten, który w danym momencie edukacji (biorąc też pod uwagę wiek dziecka), wyda się najbardziej odpowiedni. Do wyboru są:
1) Globus polityczny. To typ najpopularniejszy, pokazuje podział świata na państwa. Cechuje go duża dostępność, odmienne wersje wyglądu. Minusem może być brak wizerunku ukształtowania terenu.
2) Globus fizyczny. Jest bardzo przydatny w nauce geografii, ponieważ
umożliwia poznanie ukształtowania terenu w różnych częściach kuli ziemskiej. Do wad tego modelu można często zaliczyć brak wyraźnego podziału politycznego.
3) Globus plastyczny. Pozwala na jeszcze lepszą wizualizację ukształtowania terenu, ponieważ wyniosłości są zaznaczone odpowiednio wymodelowaną (wypukłą) powierzchnią. Sprawdzi się także u osób niedowidzących.
4) Globus podświetlany. Jest bardzo czytelny. Można go wykorzystywać jako oryginalną lampkę, która po zapaleniu (w niektórych modelach) zmienia mapę polityczną w fizyczną. Minusem jest to, że taki globus
wymaga stałego podłączenia do źródła prądu albo wymiany baterii.
5) Globus interaktywny. To połączenie nauki z zabawą, ponieważ przedmiot ten (wyposażony w pióro optyczne z czujnikiem) przekazuje wiele dodatkowych informacji – oprócz tych widocznych na mapie. Dziecko może w taki sposób poznawać kontynenty, kraje i stolice, ale także powierzchnie, populacje, waluty czy różnice czasowe, a nawet hymny narodowe państw. Globus ten wymaga wymiany baterii.

Anita

Do szkoły

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~