Jakie piżamki dla niemowląt zapewnią komfortowy i zdrowy sen?

Jakie piżamki dla niemowląt zapewnią komfortowy i zdrowy sen?

Jakie piżamki dla niemowląt zapewnią komfortowy i zdrowy sen?

Wygodna, niekrępująca ruchów piżamka to must have każdego dziecka. Dotyczy to również niemowląt, które zazwyczaj przesypiają większość dnia. Komfort snu to nie tylko wygodne łóżeczko, ale przede wszystkim odpowiedni strój. Szczególnie ważny jest krój oraz materiał, z którego wykonane zostało niemowlęce ubranko. Optymalną propozycją jest przewiewna i miękka w dotyku bawełna.

Wygodna piżamka sposobem na zdrowy sen

Sen odgrywa ważną funkcję w życiu maluszka – regeneruje, wzmacnia odporność, wspomaga prawidłowy rozwój. Większość rodziców zwraca uwagę na higienę snu, starannie dobierając łóżeczko, pościel oraz strój do spania. Piżamy dla niemowląt powinny być wygodne, dostosowane do pory roku i panującej w pokoju temperatury. Należy zadbać, aby maluch nie marzł i przegrzewał się. Dobrze dobrane powinny mieć ergonomiczny krój, nie można bowiem zapominać, że podczas snu niemowlę i małe dzieci pozostają w ruchu – poruszają nóżkami i rączkami, a także przewracają się na boki. Najlepiej wybierać piżamki z delikatnej bawełny, która pozwala oddychać delikatnej skórze maluszka, a przy tym jest przyjemna w dotyku i nie powoduje podrażnień.

Fason piżamki a jakość snu

Najlepiej wybierać jednoczęściowe piżamki dla niemowląt (dostępne do kupienia na Pinokio.pl), zwracając uwagę na ich wykończenie oraz rozwiązania umożliwiające bezproblemową wymianę pieluszki. W przypadku nieco starszych dzieci sprawdzają się również modele dwuczęściowe, składające się z koszulki i spodenek.

Planując zakup ubranka do snu warto zwrócić uwagę na wykończenie:

– dekolt – najlepiej, aby był półokrągły, delikatnie układający się pod szyją;

– ściągacze w rękawkach i nogawkach – optymalną propozycją są piżamki dla niemowląt bez tego typu wykończeń, dopuszczalne są luźne, delikatne ściągacze, które nie powodują dyskomfortu podczas snu;

– rozpięcie w kroku – rozwiązanie to pozwoli na zmianę pieluszki bez konieczności zdejmowania całego ubranka;

– płaskie szwy oraz brak elementów, które mogłyby powodować podrażnienia delikatnej skóry malucha.

Anita

Uncategorized

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~