Pomysły na długie jesienne wieczory

Pomysły na długie jesienne wieczory

Pomysły na długie jesienne wieczory

Osoby, które mają małe dzieci, z pewnością podzielają opinię, że jesień i zima nie są łatwymi okresami do przetrwania. Wiosną i latem dni płynął zupełnie inaczej – dzieci spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, aktywnie bawiąc się i biegając. Nie ma to jak wyjść latem do własnego ogródka, rozłożyć dzieciom basen czy trampolinę – zabawa gwarantowana na wiele długich godzin. Tymczasem jesienią trzeba organizować dzieciom czas w nieco inny sposób. To bardziej wymagający okres dla każdego rodzica.

Jesienne atrakcje dla dzieci

Kiedy tylko pogoda na to pozwoli, warto korzystać z różnych aktywności outdoorowych. Przede wszystkim mogą to być spacery po lesie. W tym okresie drzewa mienią się pięknymi kolorami. Można zachęcić dziecko do zbierania liści, aby później je malować i odbijać na kartce papieru. Warto również wybrać się na grzyby czy zbieranie kasztanów. Nic tak nie cieszy maluszka jak robienie z rodzicami ludzików z kasztanów czy żołędzi. W dni kiedy nie ma słońca i wieje wiatr, można spędzać ciekawie czas w domu. Warto zaopatrzyć się na okres jesienny w ciekawe układanki drewniane, puzzle, farby, plastelinę czy tablicę kredową i kredę. Wszystkie te umilacze czasu powodują, że dziecko się nie nudzi, a przy okazji rozwija w sobie kreatywność i koordynację oko-ręka.

Ćwiczenie motoryki małej u dzieci

Warto każdą zabawę traktować również jako naukę nowych umiejętności. Świetną pomocą mogą być w tym przypadku różnego rodzaju układanki drewniane na zabawkiiszkola.pl, które wspierają rozwój tak zwanej małej motoryki u dziecka. Jeśli dana układanka drewniana składa się na przykład z patyczka i kółek, które należy na nie nadziać, dziecko ćwiczy wówczas precyzję, cierpliwość i koordynację oko-ręka. To również doskonałe ćwiczenie na wzrok. Taka zabawa pozwoli maluszkowi spędzić miło czas i nawet nie zauważy ono, że przy okazji ćwiczy. Podobnie jest z puzzlami, przekładaniem sznurowadła przez dziurki czy innymi tego typu aktywnościami. Doskonale sprawdzają się również różnego rodzaju zajęcia sensoryczne – przesypywanie grochu, fasoli czy dotykanie masy solnej.

Anita

Zabawki

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~