Smoczki jednorazowe w warunkach domowych

Smoczki jednorazowe w warunkach domowych

Smoczki jednorazowe w warunkach domowych

Karmienie piersią jest niezwykle istotne dla potrzeb żywieniowych i emocjonalnych noworodka i niemowlęcia. Mleko kobiece zmienia się wraz z wiekiem i indywidualnymi potrzebami dziecka. Dostarcza ono nie tylko substancje odżywcze, ale również komórki macierzyste, białe krwinki, pożyteczne bakterie, przeciwciała, enzymy i hormony. W dużym stopniu ogranicza to ryzyko wystąpienia biegunek, nieżytów żołądka i infekcji o podłożu wirusowym, bakteryjnym lub grzybiczym. Przyczynia się również do obniżenia ryzyka wystąpienia nagłej śmierci łóżeczkowej nawet o połowę.

Karmienie mlekiem kobiecym w warunkach szpitalnych

W przypadku dzieci urodzonych przedwcześnie, przebywających na szpitalnych oddziałach neonatologicznych oraz dzieci urodzonych o czasie, donoszonych, karmienie mlekiem matki jest niezmiernie ważne. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których przystawianie dziecka do piersi i skuteczne karmienie nie jest możliwe. Sytuacja ta dotyczy przede wszystkim dzieci o niskiej masie urodzeniowej, mających słabo wykształcony odruch ssania. Wówczas to, konieczne jest podawanie mleka kobiecego za pomocą butelki i smoczka. Prawidłowa budowa anatomiczna smoczka jest niezwykle istotna dla powodzenia dalszego karmienia piersią. Na oddziałach szpitalnych stosuje się smoczki jednorazowe. Są one wygodne u użyciu, ponieważ nie wymagają sterylizacji. Na tej stronie można znaleźć bardziej szczegółowe informacje.

Smoczki jednorazowe

Smoczki jednorazowe w warunkach domowych

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie i zapotrzebowanie, dotychczas stosowane wyłącznie w warunkach szpitalnych, smoczki jednorazowe są obecnie dostępne również w sprzedaży do użytku domowego. Stosowanie takich smoczków ogranicza czas potrzebny do przygotowania i podania pokarmu dziecku.

Anita

Akcesoria dla dzieci

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~