Ubranka dla niemowląt – kompletujemy wyprawkę

Ubranka dla niemowląt – kompletujemy wyprawkę

Ubranka dla niemowląt – kompletujemy wyprawkę

By przygotowywanie wyprawki dla dziecka, odbyło się w atmosferze radosnego oczekiwania, najlepiej zaplanować je na czas drugiego trymestru ciąży. Jest to okres, w którym ciężarna czuje się stosunkowo dobrze i jest w stanie wytrzymać zakupowe rajdy. Dokładne sformułowanie listy potrzebnych rzeczy, pozwoli uniknąć kupowania wielu zbędnych akcesoriów i dużego obciążenia budżetu.

Ciuszki dla niemowlaka do wyprawki

Choć, lista ta – w zależności od pory roku w jakiej maluszek przyjdzie na świat – powinna być nieco zmodyfikowana, przyjmijmy ją jako podstawę do ewentualnego rozszerzenia. Ubrania dla niemowląt składają się z kilku, podstawowych elementów, bez których świeżo upieczona mama nie będzie mogła się obejść. Do kategorii tej należą body dla niemowlaka. W wyprawce, powinno się znaleźć 5 sztuk body z krótkim oraz 4 sztuki body z długim rękawem. Przydatne w ciągu dnia, jak i do spania, są pajacyki. Ich dodatkowym atutem jest komfort dziecka, którego brzuszek nie jest ściskany żadnym ściągaczem.

Należy przewidzieć zakup 4 sztuk grubszych i 5 sztuk cieńszych pajacyków dla niemowlaka. Warto zwrócić uwagę, na sposób w jaki się zapinają i czy jest możliwość zmiany pieluchy dziecka bez zdejmowania całego pajaca. Najwygodniejsze, dla ubierającego maluszka, są pajacyki na zamek. Ważne żeby w miejscu zapięcia pod szyją był on dobrze zabezpieczony – osobną, grubszą warstwą materiału, Ochroni to skórę dziecka przed podrażnieniem i zacięciem jej w suwaku. Oryginalnym rozwiązaniem są praktyczne pajace do spania, zawiązywane w nogach na supełek. Poza swoim uroczym wyglądem, ułatwiają one, znacznie, nocne zmiany pieluchy. Przy kompletowaniu dziennego stroju niemowlaka, przydadzą się również, spodenki (2 pary) i bluzy lub cienkie sweterki (2 pary). Jeżeli dziecko, ma pojawić się na świecie w zimę, do listy zakupów trzeba dodać także ciepły kombinezon.

Dodatki dla niemowlaka

Podstawowe ubranka dla niemowląt to nie wszystko, potrzebne będzie także kilka dodatków. Do części składowych wyprawki należą też: skarpetki (około 5 par), czapeczki (w zależności od pory roku 2-3) i rękawiczki, zabezpieczające bobasa przed zadrapaniem (2-3 pary). Buciki na tym etapie życia będą zupełnie niepotrzebne, można spokojnie zrezygnować z ich zakupu.

Anita

Akcesoria dla niemowląt

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~