Uspokajające dźwięki dla niemowlaka

Uspokajające dźwięki dla niemowlaka

Uspokajające dźwięki dla niemowlaka

W przypadku najmłodszych dzieci świetnym rozwiązaniem jest pozytywka do łóżeczka, która będzie umilać czas, uspokajać. O takim niepozornym gadżecie warto pomyśleć już na etapie kompletowania wyprawki, bo dźwięk ma ogromny wpływ na samopoczucie dziecka i jego zachowanie. Pozytywka sprawdza się idealnie w przypadku noworodków i starszych dzieci przed szóstym miesiącem życia. Maluszek nie potrzebuje zbyt wielu zabawek, ale pozytywka będzie świetnym zakupem, przyda się w wielu sytuacjach.

Pozytywki dla dzieci zawsze mile widziane

Pozytywka do łóżeczka to ciekawa zabawka przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Od wieków wiadomo jest, jak korzystnie oddziałuje na organizm muzyka. Oczywiście istotne będzie to, aby pozytywka wygrywała dźwięki przyjazne maluszkowi, nie może drażnić jego delikatnego narządu słuchu. Warto wybrać pozytywkę, której będzie się wydobywać się uspokajająca melodia, sprzyjającą relaksowi i ułatwiająca zasypianie. Bardzo popularne są obecnie szumisie, czyli specjalne przytulanki wygrywające kojące dźwięki. Pozytywka pełni wiele funkcji, uspokaja i skupia uwagę, jednocześnie zapewnia rozrywkę. Nawet jeśli rodzica nie będzie obok maluszka, to może liczyć na poczucie bezpieczeństwa i komfort. Często zbędna jest nawet interwencja rodziców, bo przyjemna dla uszu muzyka tuli do snu.

Dostępne w tantis są nawet pozytywki dla dzieci, które mogą znajdować w łóżeczku, odporne na ślinienie, gryzienie i ściskanie. Mają one postać przytulanek ze sprytnie schowanym mechanizmem. Nie trzeba martwić się o to, że dziecko wyrządzi sobie nieświadomie krzywdę. Pozytywki do łóżeczka wstępują też jako karuzele z kolorowymi elementami. Mogą być montowane na boku łóżeczka. W przypadku małych dzieci świetnie sprawdzają się zabawki sensoryczne, do których zaliczają się także pozytywki. Można je przypiąć do wózka spacerowego i nosideł. Istotne jest to, aby taka zabawka była wielobarwna. Warto wybierać modele przypominające zwierzę lub postać, która wyróżnia się z otoczenia. Wiele pozytywek wygrywa utwory muzyki klasycznej, która działa kojąco na dzieci. Świetnie sprawdzą się także szumy i odgłosy natury.

Anita

Akcesoria dla dzieci

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~