Jak dobrać kołderkę dla niemowląt?

Jak dobrać kołderkę dla niemowląt?

Jak dobrać kołderkę dla niemowląt?

Dziecko, które dopiero co przyszło na świat jest ogromną radością szczególnie dla rodziców. Wyczekiwanie na potomstwo jest czasem, który jest ekscytujący, jednak po jego przyjściu należy zorganizować jego pobyt na ziemi, aby zarówno rodzicom, jak i samemu maluszki było jak najłatwiej. Jako, że małe dzieciątko sporo czasu spędza na jedzeniu i spaniu, to należy zakupić dla niego taką kołderkę, aby umożliwiała mu maksymalny komfort. Jak dobrać taką kołdrę? Postanowiliśmy to sprawdzić i zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Pamiętaj o porze roku

Tak jak my dorośli, tak i maluszki powinny mieć dostosowaną kołderkę do określonej pory roku. Trudno sobie wyobrazić, aby nasz maluszek spał latem pod kołdrą, która jest za gorąca i tylko może powodować odparzenia skóry. Odwracając sytuację, to zimą nie wolno przykrywać dziecka letnią kołderką niezapewniającej ciepła. Nie dość, że to doprowadzi do chorób dziecka, to też może ono często płakać z powodu zimna, co też nie pomoże rodzicom w spokojnym przespaniu nocy. Często pojawiają się pytania typu „jakich rozmiarów kołderkę należy kupić?”. Przede wszystkim powinna być w takich rozmiarach, aby mogła okrywać dziecko – rozmiar 120×90 będzie wystarczającym produktem.

Jaki materiał powinien wypełniać kołderkę?

kołderka dla niemowlaka

Kołderka dla niemowlaka (https://www.babymetka.pl/96-koldra-niemowlaka-0-12-mc-50×75-cm) nie dość, że powinna być odpowiednich rozmiarów, to w dodatku musi mieć odpowiednie wypełnienie. Nie chodzi nam tutaj tylko i wyłącznie o jej grubość, ale o rodzaj zastosowanego materiału. Mała kołdra dla niemowląt może składać się z wełny, ale również nie będzie złym rozwiązaniem zastosowanie szczególnie zimą kołderki puchowej, która zapewni ciepło maluszkowi. Należy patrzeć też na to, że dzieci swoje potrzeby robią w pieluszki i trzeba kupić taką kołdrę, aby zapewniała odpowiednią wentylację i nie przeszkadzała dziecku w snu.

Anita

Akcesoria dla dzieci

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~