Na co zwrócić uwagę wybierając jednorazowe butelki do karmienia?

Na co zwrócić uwagę wybierając jednorazowe butelki do karmienia?

Na co zwrócić uwagę wybierając jednorazowe butelki do karmienia?

Wybranie jednorazowych butelek do karmienia nie jest prostym zadaniem i to nie tylko dla świeżych rodziców. Aby dokonać udanego zakupu należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

Jaka optymalna pojemność?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę oczywiście na pojemność butelek, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Jak łatwo się domyślić jednorazowe butelki do karmienia należy umiejętnie dopasować do wieku dziecka. W przypadku najmłodszych dzieci zdecydowanie najlepiej sprawdzą się butelki o pojemności 120-150 ml. Mały rozmiar butelek sprawia, że są one bardzo ergonomiczne i poręczne, dlatego też nie ma problemów z karmieniem dzieci. Jeżeli dziecko podrośnie to można wybrać większe butelki jednorazowe o pojemności 250 ml. Dla najstarszych dzieci przeznaczone są z kolei butelki o pojemności 330 ml.

Otwór butelki ma znaczenie

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest otwór butelki. Na półkach sklepowych dostępne są jednorazowe butelki do karmienia z wąskim albo szerokim otworem. Jak łatwo się domyślić zdecydowanie łatwiej jest przelać mleko do butelek z szerokim otworem. Im szerszy jest otwór tym oczywiście mniejsze ryzyko rozlania cennego płynu. Jeżeli chodzi o wąskie butelki, to ich największym atutem jest to, że są zdecydowanie łatwiejsze w trzymaniu. Producenci dążą do tego, aby konstrukcje umożliwiały bezproblemowe objęcie butelki jedną ręką. Dla kobiet o drobnej budowie dłoni będzie to najlepsze rozwiązanie.

jednorazowe butelki do karmienia

Jaki wybrać kształt butelki jednorazowej do karmienia?

W sklepie milklab.pl dostępne są jednorazowe butelki do karmienia o kształcie tradycyjnym. Największym atutem butelek do karmienia jest to, że nawet malutkie rączki dziecka mogą liczyć na pewny uchwyt. Ergonomiczny kształt sprawia, że małe dzieci będą mogły samodzielnie popijać z butelki.

Anita

Akcesoria dla niemowląt

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~